НЕЛІКВІДНІ ПЛАСТИКИ. УТИЛІЗУВАТИ НЕ МОЖНА ВИКИНУТИ

Які пластики не переробляються?

На нашій станції ми приймаємо на переробку більше 40 позицій вторинних матеріалів. 

Деякі пластики, на жаль, не підлягають переробці в принципі або їх неможливо ідентифікувати через те, що немає маркування. Також неможливо переробити багатокомпонентні упаковки, які складаються з різних пластиків, напилення тощо (наприклад, дой пак упаковки від кетчупу або від вологого корму для тварин) 

         Найпоширеніші упаковки, які не переробляються:

 • з-під кетчупу і гірчиці
 • вакуумні упаковки
 • шуршики (це упаковки, які не тягнуться і шурхотять — від круп, заморозок тощо)
 • з-під батончиків і шоколадок
 • вся одноразова пластикова тара — лотки з кулінарії, пластиковий посуд

Ми дуже просимо максимально відмовлятися від таких упаковок і знаходити аналоги товарів у кращому пакуванні. Так ми відразу робимо дві класні справи: 

 • зменшуємо утворення сміття, яке не підлягає переробці
 • даємо зрозуміти виробнику, що чекаємо від нього більш відповідальних кроків по упаковці. 

        А якщо все одно назбиралось неліквіду?

Що робити, якщо відразу від усього відмовитись або замінити не вдається і дома вже накопичилась певна кількість пластиків, що не переробляються?

Ви можете також здати їх нам, зібравши попередньо у окремий пакет і всі ці пластики поїдуть на високотемпературне спалювання на спеціальний завод, який спеціалізується на утилізації небезпечних відходів. 

Ця послуга платна, оскільки утилізація на відповідальному підприємстві — недешеве задоволення. Ми приймаємо пакети на 20 або 120 літрів, ціна за пакет буде 50 і 100 грн відповідно. Тобто, набагато зручніше назбирати великий пакунок і вже потім здавати його на утилізацію. 

Пакет на 120 л виглядає так

Ви також можете принести пластики у своїх пакетах, а наші консультанти допоможуть все відсортувати і перекласти у спеціальні мішки. 

Основна умова — все має бути чистим і сухим. Обов’язково. Ніяких виключень. Будь-які брудні пластики, упаковки із залишками продуктів або із запахом ми не приймемо. 

Також важливий момент полягає в тому, що не всі речі можна здавати на високотемпературне спалювання. Ми категорично не приймаємо небезпечні відходи (батарейки, лампи, градусники, ліки) та те, що контактувало з рідинами тіла. 

Повний перелік всього, що приймається на високотемпературне спалювання, є тут

Повний перелік того, що ми НЕ приймаємо за жодних умов — тут.

           Чому треба мити пластик, який піде на спалювання?

Перед тим, як відвантажити партію на спалювання, ми збираємо, пресуємо і накопичуємо неліквіди у нас на складі. Цей процес може тривати до півроку. Важливо, щоб протягом всього часу у нас не було жодного запаху, жодних органічних решток, які можуть привабити тарганів або щурів. Ми орендуємо приміщення станції і у нас дуже суворі зобов’язання перед нашими орендодавцями. Якщо не зможемо їх дотримуватись — станції на цьому місці не буде. 

 Накопичені за півроку неліквідні пластики чекають відвантаження на спалювання

Також з неліквідом, як і з вторсировиною працюють наші консультанти і робочі. Ми поважаємо всіх наших працівників і намагаємось створити для них максимально комфортні умови для їхньої вкрай нелегкої роботи. Працювати зі смердючими рештками — не те, до чого ми прагнемо. 

Тому просимо і вас поважати нашу роботу і дотримуватись правил. 

            Де відбувається високотемпературне спалювання і чи безпечне воно?

Процес спалювання ми довірили компанії “Тарком Екосервіс”. Ця компанія знаходиться в Обухівському районі, спеціалізується на утилізації небезпечних відходів, тобто це технології більш високого класу, ніж ті, які зазвичай використовуються для спалювання ТПВ (твердих побутових відходів). 

Завантажуємо фуру

Важливо те, що підприємство не просто утилізує відходи, а й виробляє при цьому теплову енергію на базі газогенераторної печі. Вироблена енергія використовується для опалення теплиць поруч. Овочі з них експортуються у Європу і мають сертифікати органічної продукції, перед продажем з кожної партії беруть проби — нарікань немає.

Високотемпературне спалювання відходів відбувається за безполуменевою технологією (відходи спалюються в потоках гарячого повітря з керованою температурою до 1300 °С).

Обладнання, яке використовується на підприємстві, відповідає вимогам екологічної, санітарно-епідеміологічної та пожежної безпеки, пройшло низку перевірок. Зі всіма необхідними дозвільними документами можна ознайомитись на сайті підприємства.

Також ліцензія на ведення діяльності є на сайті мінекології.

Утилізація небезпечних відходів проводиться методом високотемпературного спалювання в печі спеціальної конструкції, з допалюванням утворених газів та хімічним очищенням викидів, що утворюються.

Дана технологія рекомендована до використання як найкраща для термічної утилізації небезпечних відходів і відповідає Директиві Європейського Союзу 2000/76, яка жорстко регламентує технологію спалювання небезпечних відходів.

Послуги, які надає ТОВ “Тарком Екосервіс”, відповідають вимогам чинного законодавства України у сфері поводження з небезпечними відходами I-IV класу.

Всі деталі про компанію та її методи можна прочитати тут.

Зола, яка утворюється внаслідок спалювання, захоронюється на полігоні. Так відбувається з усіма сміттєспалювальними установками в нашій країні наразі. Сподіваємось, що з часом ми зможемо прийти до технологій більш високого рівня, коли зола буде додаватися при будівництві до будівельних матеріалів. 

Ми намагаємося познайомитися з якомога більшою кількістю гравців на цьому ринку, щоб скласти особисті враження про кожного. Для нас важливими факторами для співпраці є:

 • прозорість
 • наявність необхідних дозволів та ліцензій
 • найдосконаліша технологія
 • готовність співпрацювати не тільки з традиційним бізнесом, але і з організаціями, які мають соціальний профіль, як наша

Чому ні в якому разі не можна спалювати сміття вдома на подвір’ї  

Ми іноді чуємо: “так якщо ви приймаєте на спалювання, то нащо мені платити гроші і везти до вас, коли я можу спалити у себе в дворі”. Це величезна проблема всіх регіонів України, де відсутня система поводження з відходами. Біда також в тому, що люди недостатньо знають про шкоду спалювання пластику. 

Після поминальних днів пластикові вінки спалюють просто неба на кладовищі. Верховина, 2019

Тому повторюємо знову і знову і знову: ні в якому разі не можна палити сміття і тим більше пластики (!!!) у відкритий спосіб. Через недостатньо високу температуру і відсутність фільтрів у повітря виділяється шалена кількість вкрай токсичних речовин + утворюється токсичний попіл, який розноситься вітром і потрапляє в ґрунт і повітря.

Дихання димом навіть від спалювання простого листя у 5 разів більш шкідливе, ніж повітря на завантаженій машинами трасі в час-пік! Що вже говорити про пластик. При неконтрольованому горінні виділяється ціла низка вкрай токсичних сполук, які осідають у навколишньому середовищі і на наших легенях. Вони є невидимі оку, але при цьому дуже токсичні і стійкі — тобто можуть тривалий час зберігатися в ґрунті, воді. Це сполуки типу діоксинів, фуранів. Викликають захворювання дихальних шляхів і можуть провокувати рак. 

Це одна із причин, чому ми також вважаємо звалища вкрай токсичними — адже щороку в теплий сезон вони горять і сусідні міста і поселення накриває токсичним димом. Детально писали про це в пості.

Тож ще раз наголошуємо: ні в якому разі не спалюйте сміття відкритим способом на подвір’ї. Якщо ви бачите, що хтось це робить — викликайте 102. 

Як передати сміття на спалювання, якщо я не можу приїхати на станцію?

Якщо ви проживаєте не в Києві або у вас не вистачає часу завітати до нас — ми  потурбувались і про це. Ви можете надіслати ваші неліквідні пластики (а також пластики на переробку) нам поштою. 
Всю інформацію про цю послугу можна знайти тут: тиць!