Чому привезти вторсировину безкоштовно недостатньо для стабільної роботи станції

Питання, яке ми найчастіше чуємо від нових людей, які ще не до кінця розуміють нашу специфіку роботи: «Я ж привожу вам вторсировину і віддаю безкоштовно, чому ви ще маєте фінансові проблеми? Як тоді працюють заготівельники, які ще й гроші платять людям?»

Все просто. Прибутки, які ми отримуємо від продажу вторсировини, не покривають навіть третину витрат станції (не кажучи вже про витрати всієї організації).

Давайте розбиратись по пунктах: 

  • Локація: розташування, приміщення, територія.

Ми орендуємо велике приміщення близько до центру. Окрім частини, яку ви звикли бачити, коли приїжджаєте, ми ще оплачуємо склад (на якому зберігається зібрана вторсировина), рампу і парковку, загалом майже 760 м.кв.; витрачаємо кошти на комунальні послуги, на постійне утримання і мікроремонти приміщення та ліфту. 

У нас проходять лекції, екскурсії, події, тож завжди має бути чисто і акуратно. Це навряд чи йде в будь-яке порівняння із пунктами прийому, які можна знайти в місті. 

І лише оренда приміщення з комунальними платежами, з лютого вже коштує приблизно 95 000 грн щомісяця, тобто близько 1 140 000 грн на рік. (!), в залежності від вартості комунальних послуг та використаної електроенергії. Раніше за оренду ми сплачували до 50 000 грн, але ціна в 2020 році виросла із зміною власника приміщення.

  • Люди: кількість, рівень сервісу, відповідальність. 

На станції працює до 24 людей за змінами і ще декілька людей на місяць приходять волонтерити (але їх також треба комусь організовувати, навчати, табелювати, контролювати). 

Це: 

Консультанти: всі відкриті, досвідчені, мотивовані люди, які готові відповідати на ваші питання; які витрачають свій час на те, щоб дізнаватись нове в робочих питаннях, поглиблювати знання; які працюють постійно у дуже напруженому режимі (у вихідні у нас буває по 500 людей на день);які говорять ввічливо і спокійно навіть з найбільш знервованими відвідувачами. Це психологічно і фізично виснажлива робота, таке навантаження витримає не кожен, і лише сильна внутрішня мотивація, відданість і високий рівень самосвідомості дозволяє їм впоратись зі своєю щоденною працею. Наші консультанти на вагу золота, це наша гордість. 

Також у нас є «невидимий легіон», який ви не бачите кожного дня, але ці люди так само працюють не покладаючи рук. Це сортувальники, пресувальники і вантажники, які передивляються ще раз всю вторсировину у біг-бегах (адже навіть найменші відмінності у складі того чи іншого пластику ведуть до зниження його ціни), пресують, складають кубиками, потім вантажать і відправляють на переробку. 

Це наша касир Оля (ви ж помітили, що будь-які платежі у нас проводяться офіційно, а значить, за цим має прискіпливо хтось слідкувати). Це люди, які збирають і відправляють посилки для вас, коли ви щось купуєте через онлайн магазин. І звісно, люди, які налагоджують і координують роботу всіх на станції, яка працює 7 днів на тиждень.

Це ми згадали лише тих, хто працює безпосередньо на станції щодня і випустили наш бек-офіс, який планує і координує всю роботу, займається юридичними питаннями та фінансовою звітністю, пише для вас пости і повідомлення і відповідає на сотні (серйозно!) запитів щодня. Але про це іншим разом.

  • Список вторсировини: цінна та недуже.

Є величезна різниця між цінною сировиною, яку дійсно радо приймають у багатьох пунктах (хоча зараз і ця ситуація під загрозою) і  всіма іншими видами вторсировини. 

Цінною (тобто такою, яку переробники легко беруть в роботу) є скло, алюміній, прозора пет-пляшка та макулатура (лише чиста). Це практично вичерпний перелік і покажіть нам локації, на яких у вас за гроші приймуть щось іще. 

Ми на станції приймаємо більше 40 типів вторсировини. Це і кульочки, і різні пластики, з якими складно щось зробити (як-от пляшка з-під молока чи поліпропілен чи пінопласт). Мало хто здогадується, яких зусиль вартує знайти заготівельника або переробника для всієї цієї вторсировини. Ми розуміємо вас, коли ви сердитесь, що не геть все можна здати на переробку. Але правда в тому, що все перероблятися не буде ніколи. Адже матеріал всіляких шуршиків, упаковочок і тд настільки низькоякісний, що зробити з нього щось іще неможливо в принципі. Вихід — у більш відповідальному споживанні і в сучасному дизайні упаковки. 

Але ми відійшли від теми. Окрім того, що таких переробників треба знайти, іноді їх потрібно буквально вмовити спробувати працювати з тим чи іншим типом матеріалу. Як ви здогадуєтесь, це час, зусилля, нерви і всі малоліквідні матеріали коштують копійки або не коштують нічого. 

Наш фаворит — комбінована упаковка типу тетра-пак та одноразові стаканчики. Востаннє ми віддали його за… 0 грн! Ця сировина настільки дешева на ринку, що заготівельник готовий забрати його своєю вантажною автівкою лише безкоштовно, адже має ще витрати на логістику. 

Ми, в свою чергу, до відвантаження ще збираємо вторсировину, пресуємо в кубіки, переміщуємо на склад для зберігання та накопичення (робота працівників + вартість оренди кожного метру складу, вартість тари для збирання та стрічки для пресування + витрати на електроенергію).

Тож коли ви приносите вторсировину на станцію, ви приносите нам не гроші, а роботу 🙂 І це прекрасно і ми раді цьому. Але для того, щоб ми працювали і розвивались, нам потрібна підтримка. 

Найпростіше її налаштувати за допомогою нашого чат-боту: просто перейдіть за лінком http://bit.ly/2K9kZyI  і він проведе вас покроково.
Відмінити внесок можна там же в два кліки.

Ми завжди чекаємо на вас на станції. Приїжджайте, сортуйте з нами і давайте розвиватися і ставати свідомішими разом.