Як компостувати органічні відходи вдома.

Люди, які живуть у власному будинку і мають город, позбавлені такої проблеми, як щоденна утилізація органічних кухонних відходів.

Будь-які кухонні відходи у них відправляються до компостної ями на вулиці. А що робити людям, які живуть у квартирах? І мають намір прилаштувати свою органіку, а не викидати дуже корисну для грунту сировину в сміттєвий бак.
До речі, ви помічали, який сморід виділяють сміттєві контейнери влітку? Органіка разом із іншим сміттям париться в поліетиленовому пакеті і дуже швидко розкладається, виділяючи рідину. Після вивантаження контейнерів сміттєвозом навколо майданчика все залито цим неприємним смородом, з металевих баків ще довго погано пахне, навколо рояться мухи … А повз ходимо ми, красиві, надушені вишуканими парфумами. І робимо вигляд, ніби цей смердючий контейнер зі сміттям не має до нас ніякого відношення.
img_0991
Отже, вам не подобається такий стан речей, у вас є дача недалеко від будинку, або у вас є друзі, які живуть у приватному будинку і у яких є компостна яма.
Саме в такому поєднанні. Тому що без компостної купи і городу мешканцю мегаполісу, оточеному асфальтовими джунглями, намагатися займатися цим дивним зайняттям не варто. Справедливим буде сказати, що і для таких крайніх випадків придумано рішення у вигляді громадських компостерів або компактних компостерів, які можна встановлювати на балконі або в кухні. Це такі міні-машини з виробництва компосту(наприклад, Nature Mill), які підтримують тепло всередині контейнера і перемішують його вміст. Вони досить економічні і не споживають багато електроенергії, але й коштують чимало, до 400 доларів.
Мені дуже подобається бюджетний варіант для компостування у себе вдома. За допомогою ЕМ -Контейнера. В інтернеті він коштує 150-170 грн.
img_1059
Це відерце з краником, кругла підставка-сітка всередині, щоб органіка не торкалася денця. Ви можете зливати рідину, яка утворюється, не відкриваючи відра і поливати нею квіти, це відмінне підживлення для кімнатних рослин.
img_1471
Якщо у вас немає фінансової можливості купити такий компостер, і ви маєте можливість раз на тиждень вивозити свою органіку на дачу, то можете виготовити такий пристрій самостійно — http://makezine.com/projects/double-bucket-bokashi-compost/
Або скористатися найпростішим способом.
img_0399
Вам знадобиться невелике пластикове відро із кришкою, яка щільно закривається (щоб доставити органіку на город і не забруднити машину), земля, пульверизатор з чистою водою, концентрат з ЕМ (ефективними мікроорганізмами), який прискорює розкладання органіки і надає масі кисломолочний запах (нейтралізує неприємний запах і не допускає гниття).
img_8596-1
Додайте 1 столову ложку ЕМ на 1 літр води — це буде ваш розчин, яким ви будете обприскувати органічні відходи.
img_8590-1
Принцип такий. Викладаєте в відро шар органіки, обприскуєте з пульверизатора розчином з ЕМ та присипаєте землею. І так далі, протягом тижня поки відро і не наповниться. Кришку не варто щільно закривати, щоб компост не «задихнувся».
img_8598
В кінці тижня відвезіть вашу органічну масу на город і висипіть у компостну купу.
img_8597
Для компостування категорично не годяться:
— М’ясо і риба
— Напої (соки, компоти, супи, кисломолочні та молочні напої і т.д.)
— кістки
— Шкірка цитрусових (але її можна посушити і влітку робити настій, що відлякує шкідників)
— Шкаралупа волоських горіхів
— Будь-яке масло
— Фекалії (в тому числі тварин, можуть бути заражені гельмінтами)
У компост годяться:
-овочеві очищення, фруктова шкірка і лушпиння (цибуля, насіння)
— яєчна шкаралупа
— каші
— черствий хліб
— залишки чаю та кави
-паперові серветки (без малюнку)
img_1516
Сподіваємося, що наші нехитрі поради вам знадобляться. А ваші рослини вам будуть сильно вдячні і порадують у відповідь несподівано багатим урожаєм або розкішними квітами.
0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *