Звіт у цифрах за 2019 рік

Зустрічайте — звіт у цифрах за 2019 рік!

Чому так довго?

По-перше, він включає не тільки надходження та витрати Громадської організації, а й всіх суб’єктів підприємницької діяльності та юридичних осіб, які протягом року продавали вам товари, надавали послуги, проводили лекції, створювали робочі місця та сплачували податки. Таким чином ми маємо змогу частково дофінансовувати збитковий напрямок — громадську станцію сортування. Бо регулярних внесків людей та бізнесу все ще недостатньо, щоб покрити всі витрати на неї.

По-друге, за 2019 рік ми виросли майже втричі. Наші показники суттєво зросли, а вантаж менеджерських робіт виконує майже та сама маленька управлінська команда, де кожен менеджер працює за трьох. Сподіваємось, що з часом зможемо собі дозволити мати більшу менеджерську команду.

Благодійні внески від юридичних осіб, як ви бачите, зовсім незначні (порівняно з іншими статтями звіту), і казки про те, що нас начебто фінансує бізнес — безпідставні. Хотілося б, щоб у 2020 ця тенденція змінилася, ми готові зробити якісні колаборації з соціально-відповідальним бізнесом, щоб збирати ще більше упаковки на переробку, не давати їй шансів опинитися у довкіллі. Ми завжди відкриті до перемовин.

Благодійні внески від фізичних осіб. Вони збільшилися! Ми шалено вдячні вам, нам було дуже важко спочатку просити вас про підтримку, а потім ви самі нас переконали в тому, що потребуєте нашого сервісу, отже готові інвестувати в нього маленькі суми щомісяця. 

Якщо вам подобається наш сервіс, налаштуйте регулярний платіж через чат-бот просто зараз. Бот виведе вас на сторінку оплати карткою: http://bit.ly/2K9kZyI 

Гранти — в тому році їх було два. Маємо зауважити, що кошти від гранту йдуть виключно на цілі виконання гранту. Це не заробіток, як хтось вважає. Іноді грант не дозволяє сплачувати адміністративні витрати — як оренду чи зарплати. Але за допомогою грантів можна зробити якісну комунікацію, виготовити новий інформаційний продукт — відео, постери та інфографіки. Провести подію і проінформувати одразу велику кількість людей про переваги дбайливого ставлення до власних відходів. Тому, якщо наша команда бачить в цьому логіку, якщо наш медійний вплив на свідомість ще більшої кількості людей посилюється завдяки гранту — ми залюбки їх виконуємо.

Освітні та інші організаційні послуги — це і лекції для людей на різних заходах, лекції для офісів, дитячі і дорослі екскурсії на станції сортування, організація пунктів сортування на різних заходах. Проведення екоадаптації офісів. Такі події для нас — соціальна підприємницька діяльність, на 100% кошти від неї йдуть на покриття поточних витрат нашої організації.

Інші послуги — вивезення вторсировини з офісів, досортування, приймання на утилізацію шляхом високотемпературного спалювання. Ця стаття доходу має дуже великий ланцюг витрат, тому ці послуги коштують недешево.

Продаж товарів — це сукупний валовий дохід від нашого магазину еко-товарів, тобто без врахування витрат на закупівлі, розрахунок з постачальниками тощо.

Продаж вторсировини —  перше півріччя було не дуже показовим, у зв’язку із чим довелось суттєво оновити управлінську команду станції сортування, після чого показник почав покращуватися. На жаль ближче до кінця року ціни на вторсировину дуже сильно впали і прибуток почав знижуватися незважаючи на зростання об’ємів збирання. 

Оренда та комунальні платежі в нас майже не змінювалися протягом минулого року. Але, на жаль, в цьому році ситуація змінилася і тепер ми змушені платити на місяць за приміщення станції сортування разом з комунальними платежами майже 90 тис.грн. Нам вдалося на один місяць карантину отримати знижку у 40%, але з травня (з затримкою на місяць) платимо знову повну вартість. 

Зарплати та податки —  найбільша стаття витрат. Ми пишаємося тим, що соціальне підприємництво, яким займається наша команда, не тільки вносить свій вклад в збереження екології, але і забезпечує робочі місця та наповнює бюджет нашої держави. Жартуємо, коли ж станемо роботодавцем року? Але буває і сумно, бо на ці кошти можна було відкрити щонайменше ще три (!!!) повноцінні станції сортування, якби нас підтримувала держава.

Витрати на нашу вантажну автівку у 2019 році були доволі скромні, на щастя. Чого не можна сказати про цей рік. На початку травня довелося витратити на сер’йозний ремонт кругленьку суму. В цей день, наш Майстер просто став посеред дороги і не зміг продовжувати робочий маршрут. Це перша серйозна поломка, ми були в розпачі. Добре, що в нас завжди є дублююча автівка, яку ми винаймаємо час від часу. Наші загальні витрати на утримання вже двох автівок (нещодавно у нас з’явився електромобіль від Electro UA — писали про це тут: https://bit.ly/2XEtEPk)  за 5 місяців 2020 року становить більше 49 000 грн — це ремонт, покупка нового аккумулятора, повний пакет страхування двох автівок.

Закупівлі товарів — це розрахунок з постачальниками, закупівля товарів в магазин, матеріалів на станцію — біг бегів та мішків на склад, стрічки для преса, рукавичок тощо. Цього року витрати довелося збільшити та включити до закупівель антисептичні засоби, засоби індивідуального захисту, безконтактний термометр та інші необхідні засоби для організації роботи станції в умовах карантину.

Утилізація пластику шляхом високотемпературного спалювання. Ви і ми сплатили справедливу ринкову ціну за ці відходи, щоб зібрані пластики не горіли просто неба на звалищах, а цей процес відбувався за умов контрольованих надвисоких температур на спеціалізованому підприємстві. Так ми доводимо чиновникам — сміття не можна викидати дешево у довкілля — це злочин, коли є кращі технології. Дякуємо, що і ви несете цей меседж  разом з нами у суспільство, ретельно збираючі неліквіди. А взагалі ми будемо щасливими, якщо вам вдасться їх мінімізувати по максимуму!

Закупівлі послуг — тут увійшли і витрати по грантах (створення відеороликів про сортування, організації толок тощо), замовлення логістики, послуги дизайнерів, бухгалтера, юристів, послуги за технічне забезпечення (Інтернет, хостинг, домени, чат-бот, поштовий клієнт, 1С тощо), ремонтні роботи ліфту та станції.

Повернення коштів — відображає суми, які були повернуті споживачам або юридичним особам за товар (послугу), який було повернуто згідно ЗУ “Про захист прав споживачів” або на підставі договору.

Отже, ви тепер теж знаєте, як готувати звіти і з чого вони складаються.

А тепер додамо в цей лонгрід побільше деталей і яскравих фарб про шалений 2019 рік!

Наші результати. Що ж ми корисного зробили у 2019 році?

♻ РОЗВІНЧУВАЛИ МІФИ:

• Запустили разом з колегами по громадському сектору безкоштовний курс (за підтримки фонду “Відродження” та посольства Швеції в Україні) про відходи на Prometheus: http://bit.ly/37mDdFR

• Читали лекції у Києві, Харкові, Одесі, Верховині, Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Черкасах, Полтаві. Україно, скільки в тобі краси і скільки в тобі роботи. А ще двічі читали лекції у Мінську.                                   

• Пояснювали які пакети біо, які не біо і зовсім не розкладаються http://bit.ly/354PkWt

• Разом з ТМ Молочний альянс провели 40 безкоштовних екскурсій для школярів (а всього їх буде 45) та 3 безкоштовні екскурсії для всіх бажаючих за підтримки Pernod Ricard Ukraine. Екскурсії будуть продовжуватися в 2020!

• Загалом провели 93 лекції та 101 екскурсії, з яких 58 безкоштовні.

• На базі 5 українських заводів створили ролики про сортування та переробку (в рамках проекту From the landfills to recycling за підтримки Фундації Кока-Кола), щоб розвінчати міф про те, що в Україні немає потужностей для переробки (спойлер: у нас більше 100 переробних заводів): http://bit.ly/2ZDOCOL

• Створили міні-станцію на маркетах Всі. Свої разом із Green for Growth Fund. Вона працювала протягом 12 маркетів і врятувала від звалищ півтори тонни вторсировини, привернули увагу відвідувачів до сортування відходів. Станцію відвідало більше 4000 людей за цей час, багато з яких тепер продовжують приїжджати до нас на Саперку. http://bit.ly/2PVfPcq

• За рік наші станції відвідали близько 36 000 людей.

♻ ПРИБИРАЛИ, ЗМЕНШУВАЛИ, ПЕРЕРОБЛЯЛИ І ЗНОВУ ПРИБИРАЛИ:

• Разом з 400 волонтерами З УСІЄЇ УКРАЇНИ провели Zero Waste Толоку (в рамках проекту From the landfills to recycling за підтримки Фундації Кока-Кола) у Верховині, прибрали 8 стихійних звалищ і зібрали за три години 10 тонн вторинних ресурсів та сміття, які більше не будуть забруднювати карпатські гори. http://bit.ly/35bJUZW

• Поставили разом з партнерами лавочку з кришечок біля Альтруїста

• Поставили три лавочки у Верховині, з кришечок, які зібрали у горах Карпат під час Zero Waste Толока (в рамках проекту From the landfills to recycling за підтримки Фундації Кока-Кола)

• Cортували на фестивалях, конференціях, корпоративах (YES FORUM, КМЕФ, Кураж Базар, маркети Всі. Свої, Picnic: American Independence Day, Comic Con Ukraine, WineFest — загалом більше 15 подій)

• Розповідали про #екофейк і вчили #яксортувати. Здається, у нас з вами виходить непогано 😃

• Почали співпрацю з Yves Rocher Ukraine — тепер у всіх (!) точках бренду в Україні можна здати упаковку марки, яка поїде на переробку і утилізацію.

• А головне: завдяки вам зібрали і передали на переробку 41 870,3 кг пластиків, 10 927,9 кг металів, 64 182,6 кг макулатури, 7074,8 кг комбінованої упаковки та 89 587 кг скла. 

♻ДРУЖИЛИ:

• Відвідувачі куштували «добре меню» в Альтруїсті від Йови Ягер, кошти з якого були перераховані на розвиток станції — 11500 грн.

• Запустили колаборацію з брендом RITO — випустили авоськи з натурального матеріалу.

• Розповідали Ukrainer з ONUKA про відкриття ще однієї станції на ВДНГ.

• Сортували з alyona alyona.

• Збирали взуття для безпритульних разом із волонтерами Молодь За Мир.

• Бігали костюмований забіг разом з Йоль і зібрали 21 250 грн.

♻ РОСЛИ І РОЗВИВАЛИСЬ В ТУРБУЛЕНТНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ:

• Започаткували великий краудфандинг на допомогу станції і ви врятували нас, коли ми були на межі. Кількість пожертв вже відображена у річному звіті за 2019 рік.

• Запустили чудо-бот «Сортун» у месенджері Facebook і Telegram. Досі мега-вдячні Ксенії. Якщо вам треба помічник — вам у Bots in boots. Рекомендуємо.

• Припинили, на жаль, обслуговувати станції Silporecycling, причини виклали тут http://bit.ly/2t8es1l.

• Почали продавати товари у магазині Всі. Свої Магазин.

• Почали продавати товари в Altrueest.

• Запустили виготовлення багаторазових бахіл зі старих парасольок. Тоді такого не робив ніхто, а зараз бачимо, як все більше організацій продовжують нашу ідею. А ми і раді.

• Святкували Хелловін з нашою веселою командою на станції http://bit.ly/2rCxInb.

• Подали проект другої великої станції сортування на Громадський бюджет — і не пройшли відбір. Проект відхилили від розгляду самі організатори. Ми досі здивовані.

• На станції з’явилась поличка для буккросингу, щоб цінні книги знаходили нових власників.

• Відсвяткували РІК нашої великої красивої станції #NoWasteRecyclingStation! Ми вистояли, впорались, а без вашої підтримки б цього не сталось — тож це наша спільна перемога ❤ http://bit.ly/2SzG7Tt.

• Відкрили лекторій на другому поверсі та провели Responsible Day разом з Pernod Ricard Ukraine. http://bit.ly/2ZCCRbh.

• Запустили послугу “Пластик поштою” і тепер будь-хто в кожному куточку України може потурбуватися про свої пластики, щоб вони відправились на переробку і відповідальну утилізацію: http://bit.ly/plastykposhtoju.

♻ НАШ І ВАШ ГОЛОС СТАВАВ ВСЕ СИЛЬНІШИМ

• 18 лютого провели мітап в Urban Space 500, де відбулись доленосні знайомства http://bit.ly/2Zygjs6/

• Писали про те, що відбувається, коли горять звалища і поля і намагалися зупиняти це креативними плакатами http://bit.ly/2SAsOCg http://bit.ly/2Q809Tn

• Зупиняли запровадження одноразових стаканчиків Укрзалізницею і оксобіорозкладних пакетів компанією «Рошен». За що вдячні неймовірно всім вам, адже в обидва рази сила громадськості показала, які рішення ми готові відчайдушно банити, а які — щиро підтримувати. #лишистакан #хайторохтить #рошентонебіопакет

• Ходили на акції, мітингували за заборону хутрових ферм та цирків з тваринами з Єдина Планета та UAnimals http://bit.ly/2MDeWmG.

• Виходили на Міжнародний марш за клімат в Україні http://bit.ly/37k5RY8.

• Разом з колегами складали екологічний Порядок денний для кандидатів у Президенти та боролись за правки до законопроектів. Ось цю діяльність ВЖЕ ПРОДОВЖУЄМО В 2020 — тут поки що кінця-краю роботі не видно. http://bit.ly/37jPg6y

• Виступили у Парламенті на парламентських слуханнях щодо еко політики Уряду на наступні 5 років http://bit.ly/2Q46LlA. Послухайте 3-хв виступ Євгенії Аратовської.

• Зайняли 5-те місце у десятці переможців проекту Санта Року від Наш Киев і все це завдяки вашим щоденним лайкам http://bit.ly/2rANJKc

Щиро вдячні всім і кожному, хто підтримував нас — без вас ми б не змогли зробити так багато. Вдячні тим, хто штовхав у спину — без вас ми не стали б такими сильними і не рухалися б так швидко 💚

А тут всі цифри більш детально