Розпочинаємо прийом одягу та взуття на утилізацію високотемпературним спалюванням

 Із 23 липня 2020 року безнадійно зношені одяг і взуття ми прийматимемо не тільки у вихідні, а й кожного робочого дня на станції. Але й це ще не все! Тепер ми приймаємо одяг і УБС Кур’єром, і поштою.

Уперше збирати одяг та взуття на високотемпературне спалювання почали 29 лютого. А тепер детальніше про те, як і де це відбуватиметься. 

Де й коли

Станція NoWasteRecyclingStation на вул. Саперно-Слобідська, 25. Приймаємо одяг і взуття на рампі перед входом на станцію. 

Час прийому — середа-п’ятниця з 14:00 до 19:30 та субота-неділя з 10:00 до 15:30

Що саме та як приймаємо

Приймаємо старий одяг і взуття. Вони можуть бути геть непридатні для носіння, але приносьте, будь ласка, тільки ЧИСТІ речі. Старі плями, які не вивелися під час прання — не проблема. Але речі з їжею чи будь-чим іншим, про що не говоритимемо, бо всі ж пристойні люди, — не прийматимемо.

Металеві деталі, декор можна НЕ відділяти, якщо вони невеликі та є частиною одягу (наприклад, замки, ґудзики тощо). 

Консультанти допоможуть вам пересипати все в наші пакети, а також перевірять їхній вміст. Це потрібно, аби пересвідчитися, що речі справді чисті й у них немає заборонених предметів.

Що ще прийматимемо в цей день окремо на повторне використання

  • Шкарпетки в хорошому стані для безпритульних людей. Їх ми передамо організації «Молодь за мир». Шкарпетки мають бути чистими, попаровані, цілі, а також —лише для дорослих (не менші 36 розміру).
  • Джинси для upcycling проєкту «Клаптик фешн». Із них потім зроблять новий одяг.
    ВАЖЛИВО: підходять джинси без стрейчу. Лосіни/легінси/стрейчеві джинси приносити НЕ потрібно. 

Вартість послуги

Ця опція платна, бо в неї входить вартість приймання, досортування, логістики й відповідальної утилізації високотемпературним спаленням на підприємстві (зараз ми співпрацюємо з «Тарком Екосервіс»), що також коштує грошей. 

Під час прийому одягу та взуття консультанти допоможуть вам перекласти їх у пакет відповідного розміру, щоб визначити вартість послуги. Ціна залежить від об’єму пакета.

    

Пакет 120 л — 250 грн
Пакет 60 л — 125 грн
Пакет 20 л — 50 грн

Додатково оплачувати пакет не потрібно. 

Де утилізовуватимемо одяг

Дуже багато людей запитували нас, куди дівати вже не придатний для носіння одяг, особливо, якщо він із синтетичних і змішаних тканин. Тому для нас було важливо знайти надійного партнера. Наразі ми відправляємо пластик на спалювання до компанії «Тарком Екосервіс», яка утилізовує наші неліквідні пластики. Цей партнер має власне обладнання, тобто він не є посередником у наданні таких послуг. Раніше ми вже розповідали про співпрацю з «Тарком Екосервіс» та технології, які вони використовують.

Нотатка від нашої команди

Дуже просимо приносити одяг, який уже ніяк не можна передати комусь. Пам’ятайте, що одяг у хорошому стані приймає магазин «Ласка» та організація «Червоний Хрест України». Раніше ми ділилися списком організацій, які радо приймуть у вас старі речі в хорошому стані.

Те, що в трохи гіршому стані — можете передати у притулки для тварин. Особливо їй потрібні простирадла й ковдри. А нам принесіть уже те, що точно нікому не знадобиться.

Опція високотемпературного спалювання передбачена лише для тих речей і взуття, які вже точно не підлягають носінню. Ми робимо це для того, щоб уникнути потрапляння таких відходів на звалища, адже синтетичні тканини таких виробів містять пластик.

Про те, як надіслати поштою чи передати кур’єром, читайте тут.