СПАЛЮВАННЯ

Відповідальна утилізація неліквідних пластиків/текстилю. Платна послуга.

Утилізацію шляхом високотермічної деструкції (спалювання) здійснює підприємство-утилізатор ТОВ «Тарком Екосервіс». Це підприємство має відповідну ліцензію, з ним укладено договір на утилізацію відходів пластику й текстилю.

Як працює послуга

  1. Ви накопичуєте чисті й сухі неліквідні пластики / текстильні відходи без металевих частин і батарейок (одяг, взуття, сумки, м’які іграшки, ковдри), дотримуючись наших правил прийому.
  2. На станції сортування вам дадуть пакет відповідного об’єму, в якому ми приймаємо чисті й сухі відходи на спалювання:
    — неліквідні пластики — у пакеті об’ємом 35 л або 120 л;
    — текстильні відходи — у пакеті об’ємом 20 л, 60 л або 120 л.

Увага: пластики й текстиль на спалювання приймаємо в окремих пакетах.

Вартість послуги у прийомні години станції

Неліквідні пластики:

50 грн / 1 пакет об’ємом 35 л.

100 грн / 1 пакет об’ємом 120 л.

Текстильні відходи:

50 грн / 1 пакет об’ємом 20 л.

125 грн / 1 пакет об’ємом 60 л.

250 грн / 1 пакет об’ємом 120 л.

Як скористатися послугою

Є п’ять способів здати неліквідні відходи на спалювання:

1. Самостійно на станції сортування в її робочий час. Оплатити послугу на касі можна або карткою (Visa/MasterCard) через термінал, або готівкою.

Зверніть увагу! Здати відходи на спалювання можна тільки у прийомні години станції, звернувшись до консультанта. Він обов’язково має перевірити ваші відходи й пересипати їх у пакет на спалювання, що має відповідний об’єм, колір і призначення (спалювання пластику або текстилю). Пакети, які консультант не перевірив, ми не приймаємо!

На жаль, дуже часто консультант, який перевіряє вміст пакетів на спалювання, знаходить або відходи, придатні до переробки, або предмети, що заборонені нашими правилами (ртутні лампи, термометри, батарейки, кераміку, цементні суміші тощо).
Усі вони можуть пошкодити обладнання утилізатора (шредер, стінки камери печі, шнек), адже не підлягають спалюванню і мають бути утилізовані технологічно іншим способом. 

Крім цього, ртутні вироби, пошкоджені під час пресування пакетів на спалювання, випаровують ртуть: це дуже шкодить здоров’ю працівникам станції, відвідувачам, а також команді підприємства-утилізатора, який отримує такі пошкоджені предмети серед неліквідних пластиків.


2. Скористатися на станції платною послугою «Досортування».

Вартість: 200 грн / 1 пакет об’ємом 120л (пакет видається на станції на вимогу).

Ця послуга діє також у неприйомні години станції (по буднях із 9:00). Завдяки їй ви можете здати на спалювання в одному пакеті і вторсировину, і неліквідні пластики.
Пакет повністю пересортовують наші сортувальники.


3. Викликати «УБС Кур’єра» до свого під’їзду, якщо ви живете в Києві або в його передмісті в радіусі 20 км.

Зверніть увагу: послуга «УБС Кур’єр» — тільки для фізичних осіб, для юридичних осіб і ФОП є послуга «Зелений Офіс».

У один пакет об’ємом 120 л можна скласти як чисті та сухі відходи на спалювання, так і вторсировину на переробку.
У вартість послуги входять логістичні витрати, робота сортувальників і послуги підприємства-утилізатора.


4. Викликати автівку Uklon (сервіс «Доставка»), попередньо оплативши послугу УБС Uklon через наш телеграм-бот.

Ця послуга діє тільки в межах Києва. Вартість доставки Uklon сплачується згідно з тарифами оператора. В один пакет об’ємом 120 л можна скласти і чисті та сухі відходи на спалювання, і вторсировину на переробку.


5. Якщо ви мешкаєте не в Києві, — відправити неліквідні чисті й сухі відходи разом із вторсировиною в поштовій коробці/мішку, скориставшись послугою «Пластик Поштою».

Вартість послуги зазначена в її описі.

Важливо

Утилізація шляхом високотермічної деструкції (спалювання) на спеціалізованому підприємстві — це високотехнологічний і контрольований процес, тому в жодному разі не спалюйте такі відходи просто неба, щоб не отруювати канцерогенами себе й людей довкола.

Намагайтеся запобігати накопиченню таких відходів або мінімізувати їх кількість: користуйтеся багаторазовими речами й обирайте товари в пакованнях, що підлягають переробці.