Маніфест No Waste

Наша ціль — нуль відходів на звалищах!

Це сортування упаковки, компостування органіки, утилізація небезпечних відходів і високотемпературне спалювання неліквідного сміттєвого залишка.

Захоронення відходів на звалищах має відійти в минуле, щоб наша земля знову стала домівкою для рослин, тварин, птахів, комах і корисних мікроорганізмів, а не для токсичних сполук і пластиків.

Наша організація не випадково з’явилася після подій на Майдані. Ми вірили, що цей час — наш єдиний шанс швидко здійснити сміттєву реформу в Україні. Ми мріяли, що нам вдасться переконати владу у тому, що сортування відходів може зупинити стихійне захоронення сміття.

На жаль, із часом стало зрозуміло, що сміттєве питання не стало першочерговим у порядку денному новообраної влади.

Ми не стали гаяти час і почали будувати альтернативну сміттєву інфраструктуру — громадські станції сортування побутових відходів для звичайних людей, які, як і ми, потребували сучасного способу поводження зі сміттям — роздільного збору. Щоб жоден чиновник не зміг сказати публічно, що українцям не потрібно сортувати відходи й ми не здатні зробити таку практику своєю щоденною культурною звичкою.

За чотири роки роботи ми вивчили українську сміттєву галузь: знаємо всі її проблеми, а головне — шляхи виходу з кризи. Ми адвокуємо закони, що підтримують роздільний збір відходів і відповідальність виробників упаковки, аби зупинити нескінченний потік відходів на звалища, яких сьогодні більше 40 тисяч.

Нуль відходів на звалищах — це не утопія, це відповідальне ставлення до відходів, які ми продукуємо. Ми спрямовуємо на відповідний спосіб поводження — сортування, компостування, утилізацію чи знешкодження.

Приєднуйтеся до руху NO WASTE!

Шукаємо відчайдухів із громадського сектору, які зацікавлені відкрити громадську станцію сортування у своєму місті. Якщо це ви — напишіть нам: hello@nowaste.org.ua