Куди дівається вторсировина зі станції?

Ми приймаємо близько 40 різних фракцій вторинної сировини, які можна умовно розділити на пластик, метал, папір та скло.

Хочемо пояснити, як саме відбувається процес пошуку заготівельника і яким чином продається зібрана на станції вторсировина.

Варто зазначити, що ми не співпрацюємо із переробними заводами напряму, а передаємо зібрану вторсировину великим заготівельникам.

Цьому є декілька причин:
📍 Заводам цікаві об’єми від десятків тонн, а наш склад не дозволяє накопичити таку кількість вторсировини кожного виду. Особливо, якщо говорити про пластики — вони об’ємні, але легкі. Один біг-бег з пляшками — це максимум 30 кг. А у нас, нагадуємо, 40 різних типів сировини і місця для накопичення критично не вистачає.
📍 Другий пункт — логістика. Заводи розташовані за межами міста і у різній віддаленості від Києва, часто в інших регіонах України. Для того, щоб вони приїжджали до нас, потрібні, знову ж таки, об’єми.

Отже, наш оптимальний формат продажу вторсировини — великим заготівельникам, які є посередниками на ринку заготівлі вторсировини. Найбільші гравці у Києві і області — це компанії Вторресурси, Київміськвторресурси, Крамар Ресайклінг, Грінко, Чиста столиця, Вторма, Геліос. Вони мають змогу накопичувати великі об’єми сировини у себе на складах, досортовувати їх і потім вже продавати заводам, які займаються безпосередньо переробкою.

Ринок вторсировини в Україні дуже нестабільний і мінливий, постійно потрібно шукати нових і перевіряти старих підрядників на доброчесність, тому часом заготівельники, яким ми продаємо вторсировину, змінюються. Також має значення, чи веземо ми самостійно вторсировину, чи можемо накопичити той об’єм, який буде цікавий заготівельнику для того, щоб він приїхав до нас. Через цю причину нам два роки тому не вдалося налагодити співпрацю з заготівельником поліпропілену з Одеси.

Парадокс ситуації полягає в тому, що в Україні є близько 100 заводів з переробки вторинних ресурсів з упаковки, які завантажені українською вторсировиною менше ніж наполовину, і тому вони закуповують чисту сортовану вторсировину за кордоном. Разом з цим у нас, за різними оцінками, від 35 до 40 тисяч звалищ і полігонів, близько 6000 з них — легальні, все інше — це просто несанкціоновані гори сміття біля населених пунктів. І всі вони завалені горами цінних вторинних ресурсів, які ніхто не намагався відсортувати.

Наша основна мета — поєднати ці два світи — утворювачів цінних відходів(населення і бізнес) і переробників, створивши інфраструктуру, яка дозволить контролювати рух пластиків та іншої цінної вторсировини виключно на переробку і зупинить несанкціонований і безглуздий рух відходів на звалища.

Повний перелік наших правил можна знайти тут: https://nowaste.com.ua/sort-station/