Як сортувати вдома, щоб принести на станцію сортування?

Протягом тижня ми проаналізували стан підготовки наших відвідувачів, які завітали до станції сортування  #NoWasteRecyclingStation і виявили  типові помилки при сортуванні.

Наприклад, є брудна упаковка, навіть з вмістом їжі. Багато дрібних полімерів, без кодів маркування тощо.

Чому так відбувається?

Тому що протягом місяця ви складаєте ресурсоцінні компоненти у спеціальний пакет, коли він наповнюється ви привозите його до нас, і тут виявляється, що у пакеті може бути до 30% звичайного сміття.

Тому що хтось з близьких помилився, чи недостатньо розуміє вимог до сортування(мити+стискати+маркування).

Щоб цього не сталося, ми рекомендуємо вам перед тим як здавати відсортоване на #МайстерДобрихСправ або #NoWasteRecyclingStation знову підготувати відсортоване і розкласти його у відповідні окремі пакетики.

Це виглядає так.

Контейнер повний, настав час екологічно позбутися ресурсоцінних відходів. В цей контейнер можна складати разом — скло+метали+полімери+ упаковка типу Tetra Pak. Це дуже зручно, коли ви не маєте величезну кухню. Контейнер високий, тримає форму і дозволяє зберігати накопичену упаковку протягом місяця(купити такий саме можна у нашій інтернет- крамниці — мікс контейнер для упаковки).

fullsizeoutput_22f8

Розкладаємо вміст контейнера на умовні типи(на фото вони виглядають як купки).

fullsizeoutput_2332

 

Більш за все тут саме полімерів, щоб зрозуміти, як вони різняться між собою — шукайте на упаковці відповідне маркування.

recycle-number-symbols

А тепер докладніше, який принцип розподілу? Щоб було більш зрозуміло, ми зробили таку картинку, давайте розбиратися — що це за купки?

packaging_22731657_9fe2b5cffb4fb5fbb3189e42477b3a757c0bf4af

  1. Це поліпропіленові упаковки з-під круп, макаронів, печива, цукерок, сухіх сніданків тощо. Цифра коду переробки — 5 у трикутничку.

fullsizeoutput_2328

Або так званий шуршик. Шуршик лускає, якщо спробувати таку упаковку розтягнути(на відміну від поліетиленових пакетів, які тягнуться). Складайте такі упаковки в окремий «пакет пакетів», для такого «сміття» на станції сортування є відповідний контейнер.

2. РЕТ пляшки прозорі (з кольором і безкольорові). Цифра коду переробки — 1 у трикутничку.

fullsizeoutput_2318

3. РЕТ пляшки непрозорі(бувають білі, жовті, чорні, сині). Цифра коду переробки — 1 у трикутничку.

fullsizeoutput_231dВи спитаєте, а навіщо їх збирати окремо? Це ж теж РЕТ пляшки! Але є різниця, такі пляшки нещодавно не хотіли переробляти, бо в них є крейда або двуокис титану(білий порошок). Тепер переробника знайдено у місті Запоріжжя, тому ми почали приймати таку упаковку.

4. Метали. Код переробки можна не шукати — і так зрозуміло що є що.

fullsizeoutput_231e

На фото алюмінієва бляшанка з під газованого напою і жерстяна кришка. На станції є 2 контейнери для металевих відходів — з алюмінію і жерсті. З алюмінію зроблені бляшанки для напоїв а також балончики(косметика). Жерсть — це кришки, консервні бляшанки і кришкі з під консервації.

5. Скло

fullsizeoutput_231c

На фото кольорове скло — зеленого і коричневого кольорів. На станції ще є контейнер для безкольорового прозорого скла.

6. Полістирол. Цифра коду переробки — 6 у трикутничку.

fullsizeoutput_231b

Зазвичай це стакани з під сметани та йогуртів. Дивіться уважніше на денце, деякі такі стакани виготовлені з поліпропілену(РР). На станції також є контейнер для вспіненого полістиролу(він же пінопласт).

7. HDPE контейнери(з під їстівних продуктів). Цифра коду переробки — 2 у трикутничку.

fullsizeoutput_231f

Але ж ці пляшечки дуже щось нагадують…наприклад, РЕТ пляшку білого кольору! Так і є. Але є відмінності і це зовсім різні види пластиків. Як відрізнити? Дуже просто! Подивіться на денце…

fullsizeoutput_2321

…де ви знайдете код переробки у трикутничку. HDPE має у трикутничку позначку 2, а РЕТ — позначку 1. HDPE має косу смужку на денці, а РЕТ — кульку! Збирати такі полімери для станції треба окремо.

8. Упаковка типу Tetra Pak а також паперові горнятка.

fullsizeoutput_2322

9. Поліетиленові пакетики(HDPE або LDPE). Цифра коду переробки — 2 або 4 у трикутничку.

fullsizeoutput_2326

Як ми вже зазначили вище, від пакетів РР(поліпропілен, шуршики) він відрізняється тим, що тягнеться. Це одноразові пакетики-майки, пакети для покупок, стрейч плівка, пакети з під молока та кисло-молочних виробів тощо.

fullsizeoutput_2324

Збирайте такі пакетики разом в «пакет пакетів». Але… краще взагалі не користуватися пакетиками по можливості. Важливо, щоб пакети були чистими. Якщо не хочете мити — безжально викидайте! В брудних пакетів немає шансів бути переробленими, тут ми теж не допоможемо.

10. Поліпропіленові упаковки. Цифра коду переробки — 5 у трикутничку.

fullsizeoutput_2325

Зазвичай це упаковки з під шампунів, косметичних засобів, що доглядають за шкірою.

А ще є папір! Його краще збирати окремо у паперовий пакет.

fullsizeoutput_232d

Отже в нас є пересортовані упаковки, помилок немає — можна нести на станцію сортування. Щось можна покласти разом, щось окремо — головне — економія часу, який ви не будете витрачати на станції, шукаючи по пакетах однакові упаковки.

Якщо вам не важко розкласти по окремих пакетах — то обирайте саме такий шлях. Радимо забирати пакети, в які була спакована вторсировина, додому, щоб знову мати «тару» для наступного пакування і транспортування відсортованого на нашу станцію.

fullsizeoutput_232f

Помилки, які ми бачимо на станції. Це ми не приймаємо:

  • брудні пакетики
  • дрібні полімери(кіндери, деталі іграшок)
  • блістери з під ліків
  • фольга
  • зубні щітки
  • немарковані полімери.

 

Як знайти станцію сортування #NoWasteRecyclingStation — ПЕРША СТАНЦІЯ СОРТУВАННЯ

Ще більше інформації про правила сортування — ЯК СОРТУВАТИ?

Купити зручні контейнери для сортування — КРАМНИЦЯ

 

 

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *