ВІДВЕЗЛИ СМІТТЯ НА СПАЛЮВАННЯ

Ми відвезли на високотемпературне спалювання неліквідні пластики, які ми збирали протягом майже 6 місяців.

 

За цей час накопичилось 84 куби пластикового сміття загальною вагою майже 9 тонн. Це спресовані неліквідні пластикові упаковки, які ви привозили і здавали нам на станцію.

Вивезення на утилізацію суттєво допомогло нам розвантажити склад, оскільки кожен кубик — це 80х80 см і разом це сміття займало добру половину нашого складу.

Те, що ми чекали так довго, має декілька причин:

  • нам потрібно було накопичити неліквідне сміття, щоб оптимізувати витрати на логістику і орендувати цілу фуру
  • ускладнилась ситуація із заводом Reenergy — підприємство зачинилося на ремонт і нам довелось шукати іншого підрядника.

Нас буквально врятували партнери Екологічні Інвестиції, поділившись контактами заводу, з яким вони співпрацюють.

Спалювання відбулось на заводі Ківач, який знаходиться поблизу міста Славутич. Цей завод спеціалізується на утилізації небезпечних відходів. Високотемпературне термічне знищення (знешкодження) відходів відбувається за безполуменевою технологією (відходи спалюються в потоках гарячого повітря з керованою температурою у 1200-1500 °С).

Далі передбачене допалювання газів у спеціальній камері, під час якої відбувається  кількаступенева система очистки, в тому числі — вологе очищення газів, які виділяються. Це відбувається для фільтрування твердих частинок, щоб вони не потрапляли у атмосферу.

Димові гази після декількох ступенів очищення видаляються через димовідвідну трубу. Вміст шкідливих речовин у відхідних газах значно менший за гранично допустимі концентрації, що встановлені нормативними вимогами ЄС.
Попіл з заводу захоронюється на спеціальному полігоні промислових відходів під Харковом. Хочемо додати, що зола від спалювання харчової упаковки не має у складі важких металів, тому її не можна вважати небезпечною.

Наразі це найближчий завод, який нам вдалось знайти і якому ми можемо довіряти, проте логістика обійшлася у 6000 грн.

Утилізація 87 кубиків нам обійшлась у 12500 грн

В цю суму не ввійшли витрати на зарплати людям,  які протягом всього часу пресували відходи, заробітні плати вантажникам, а також електроенергія та технічні витрати.

Ми і надалі плануємо співпрацювати із заводом “Ківач”, проте ми дещо оновили правила прийому пластиків на утилізацю. Детально написали про це ось тут.

Дякуємо усім, хто уберіг власне сміття від звалищ за свідому позицію. І нагадуємо, що набагато краще такі відходи не утворювати взагалі.

Працюємо далі!

2 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *