В Черкасах провели детальний аналіз морфології сміття.

Французька компанія «БЕТЕН Енженьері» оголосила перші результати початкового етапу реалізації проекту FASEP по комплексній оптимізації системи управління відходами міста Черкаси.

Зимова кампанія по морфологічному аналізу відходів тривала 2,5 місяці. В ході аналізу Черкаси були умовно розділені на 4 зони: багатоповерхівки, приватний сектор, промзона, комерція. Протягом одного тижня в грудні 2016 року було проаналізовано гранулометрический і морфологічний склад кількох шестісоткілограммових зразків з кожної із зон.

В результаті ТПВ були відсортовані на 13 категорій (органіка, папір, картон, композити, текстиль, гігієнічна продукція, пластик, інший горючий матеріал, скло, метал, негорючі речовини, небезпечні побутові відходи, дрібне сміття).

Отримані результати свідчать про те, що 26% всіх ТПВ в Черкассах- це органіка, 14% полімери, 8% скло,7% папір і 6% картон. Як видно на графіку нижче, отримані дані дещо відрізняються від оцінок середнього складу ТПВ по Україні, які пропонуються експертами і Національною стратегією стійкого розвитку.

Знімок екрана 2017-03-15 о 1.33.13 пп

Рис.1 Середній склад ТПВ в Україні та Черкасах

В результаті камеральних досліджень, проведених фахівцями з «БЕТЕН Енженьері» в Україні та Франції, було виявлено, що понад 40% всіх ТПВ в місті можна уникнути, і тільки 8% слід відправляти на полігон.

Тому компанія БЕТЕН пропонує перехід від підходу «все на смітник» до підходу «на звалище в останню чергу», що має на увазі як зниження кількості ТПВ, так і комплексну програму з переробки та утилізації відходів.
Все це може бути забезпечено, в першу чергу, за допомогою плану запобігання утворенню відходів, основою якого є процес тісної співпраці з громадянами Черкас для побудови системи індивідуального компостування за фінансової підтримки міської влади. Даний крок тим більш важливий, що він допоможе забезпечити стабільну і безперебійну роботу майбутніх потужностей з переробки відходів.

З метою обміну досвідом в управлінні відходами 28 лютого 2017 років Черкаси відвідали фахівці Syvedac — Сесіль Жан і Анжелік Варін. На зустрічі з представниками міськради були представлені рішення виховно-просвітницького характеру в сфері сталого розвитку для впливу на свідомість самих юних громадян: театральні тури в еко-автобусах для дітей віком від 6 років з метою інтерактивного навчання бережного ставлення до навколишнього середовища, майстер-класи з використанню домашніх компостерів, навчальні ігри про процес сортування і т.д. Після цього жителям Черкас буде запропоновано взяти участь в еко-тесті, де жителі як приватних будинків, так і квартир переконаються в ефективності процесу компостінга. Варто відзначити, що дана робота з громадянами повинна проводитися до впровадження технологій по сортуванню і переробці відходів.

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *