Умови прийому неліквідних пластиків на утилізацію.

Ми знаємо, що сортування упаковки, на жаль, не вирішує питання захоронення сміття. Все одно пластики потрапляють на звалища, бо існує безліч упакувань, які просто ніхто не хоче переробляти.

Саме тому ми цілий рік шукали рішення для всіх, хто хоче позбавити звалища своїх домашніх побутових відходів і врешті-решт розробили програму прийому неліквідних пластиків на утилізацію шляхом високотемпературного спалювання.

Даємо в цьому матеріалі пояснення щодо правил підготовки пластиків до здачі, щодо переліку пластиків і переліку заборонених до утилізації речовин, адресу прийому і відповіді на поширені запитання.

ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ ПОЛІМЕРІВ ДО ЗДАЧІ.

  • всі пластики мають бути чистими, без рідини і плісняви
  • не можна класти небезпечні відходи всередину – як лампи, батарейки, техніку, каністри з-під машинного масла, фарб, олій, шприци, медикаменти, катетери, пігулки тощо.
  • пакет має відповідати обсягу – 120 або 20 літрів (якщо ви приносите у своїй тарі – в пакеті від Сільпо, наприклад, то ціна автоматично буде – 50 грн за 1 пакет). Треба контролювати візуально, щоб пакет був не більшим за 120 літрів (бо бувають на 240 і більше). Загальна вага пакету на 120 літрів має бути не більша за 10 кг, пакета на 20 літрів – 5 кг.
  • Відвідувач може ущільнювати і подрібнювати пластик, щоб збільшити їх кількість у пакеті, але в такому разі він не має рвати пакет і не має перевищувати зазначену вагу (Загальна вага пакету на 120 літрів має бути не більша за 10 кг, пакета на 20 літрів – 5 кг)

Увага! Вміст вашого пакету завжди буде перевіряти наш еко консультант 🔬

ПЕРЕЛІК ПЛАСТИКІВ, ПРИДАТНИХ ДО УТИЛІЗАЦІЇ

⚠️кава, корм для тварин у гнучкій упаковці, дой-пак вакуумний
⚠️шуршики зі сріблястим напиленням
⚠️дрібний пластик і пластикові часточки (як обгортка для цукерок і батончиків)
⚠️соломинки
⚠️вакуумна пластикова упаковка (сосиски, сир, копчена риба)

⚠️пакети для заморожених продуктів (овочі і ягоди, вареники, напівфабрикати тощо)
⚠️одноразовий посуд (ланч бокси, тарілки, стакани, прибори — PET (код маркування 1), які неможливо поки переробити)

⚠️упаковка для вологих серветок

⚠️обгортка для творогу і масла (Еколін)

⚠️пластикові картки (кредитні, накопичувальні)
⚠️канцтовари
⚠️вушні палички
⚠️косметика (туш, помада, рум’яна, інша упаковка з багатьма компонентами)
⚠️пластикова упаковка з-під яєць
⚠️все з маркуванням c/pp c/ldpe C/pap C ldpe c/hdpe
⚠️файлики
⚠️папки пластикові
⚠️зубні щітки
⚠️блістери від пігулок порожні
⚠️піддони для їжі схожі на пінопластові
⚠️упаковка без маркування

Перелік будемо поповнювати.

Увага! Вміст вашого пакету буде перевіряти наш еко консультант 🔬

ПЕРЕЛІК МАТЕРІАЛІВ ТА РЕЧОВИН, ЗАБОРОНЕНИХ ДО ЗДАЧІ

⚠️PVC (ПВХ, код маркування 3)

⚠️Рідкі відходи  і упаковка з рідиною

⚠️Брудні, вимащені їжею, жиром і олією відходи

⚠️Небезпечні відходи:

техніка, ртуть вмісні лампи, ліки і медичні відходи (пігулки, катетери, шприци тощо), флакони для машинного мастила, ємності з фарбою.

Увага! Вміст вашого пакету буде перевіряти наш еко консультант 🔬

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чому треба купувати ваш пакет?

Він прозорий і полегшує перегляд вмісту пакету, щоб там не були вкладені заборонені предмети.
Дозволяє контролювати обсяг і вагу пластику всередині, це важливо для ціноутворення послуги утилізації.
Він зроблений з переробленого пластику (колишня поліетиленова плівка) і коштує не дорожче за такі самі пакети у супермаркеті.

Купити пакети можна на станції або через інтернет крамницю ПЕРЕХІД НА САЙТ.

Куди йде на утилізацію пластик?

Це спеціалізоване підприємство, яке має ліцензію на утилізацію небезпечних відходів (наприклад, тут утилізують браковані ліки відомі фармацевтичні компанії).
Ми ж утилізуємо тільки побутові пластики, але для нас важливо, щоб знешкодження проходило по найбільш безпечній в Україні технології – це високотемпературне спалювання туннельним способом з допалюванням газів, які утворюються після первинного спалювання, допалювання газів відбувається за температурою 1300 градусів, яких достатньо, щоб знешкодити такі канцерогенні речовини – як фурани, фосгени і діоксини). Підприємство має відповідне обладнання, ми зробимо окремий відеорепортаж про це пізніше.

Чому не можна принести ліки на утилізацію?

Це клас небезпечних відходів, які ми не маємо права приймати на станції, бо навіть на збирання таких відходів потрібна ліцензія. Ми ведемо перемовини з утилізатором про окремі дні прийому таких відходів. Ймовірно прийом ліків буде відбуватися 1 раз на місяць і така утилізація буде платною. Збір ліків буде відбуватися у захищений і опломбований спец-контейнер.

Чому не можна принести брудний одноразовий посуд і навіщо мити упаковку?

Тому що ми будемо зберігати неліквідні пластики протягом 2-3-4 тижнів для наповнення 10-ти тонної автівки. Це пов’язано з оптимізацією витрат.
Якщо пластики будуть брудними, це може привабити щурів та мишей, які будуть псувати тару для зберігання і робити кубло всередині, нам би цього не хотілося.

Чому так дорого?

Утилізація шляхом спалювання є найдорожчою у світі і може становити від 150 євро за тонну відходів. Тільки за таких умов можна фінансувати безпечну утилізацію спалювальної установки — вчасно міняти фільтри і не давати небезпечним сполукам потрапляти у повітря.

В Україні єдиним доступним способом утилізації відходів є дешеве захоронення сміття, яке сьогодні коштує 2-4 євро за тонну відходів. Саме це заважає нам мати більш сучасні і безпечні технології. Поки ціна захоронення лишається такою низькою, годі і мріяти про безпечні заводи. Саме тому ми просуваємо у суспільство думку про те, що за безпечну утилізацію треба сплачувати відповідно — інакше будемо мати проблеми з забрудненням довкілля і надалі. Політики навмисно не підіймають тему збільшення ціни на захоронення, бо бояться втратити свій вплив на електорат. Що ми вважаємо введенням в оману. Бо поки ми мовчимо — сміття отруює нас і поширюється на нові і нові звалища по всій країні.

ЦІНА 

Оплата відбувається безготівково (є термінал) або через чек, вартість послуги підготовки до утилізації побутових пластиків:

120 літрів – 50 грн . (обмеження ваги до 10 кг)

20 літрів – 30 грн (обмеження по вазі до 5 кг)

Увага! Вміст вашого пакету буде перевіряти наш еко консультант 🔬

АДРЕСА І ЧАС ПРИЙОМУ ПЛАСТИКІВ НА УТИЛІЗАЦІЮ

Прийом відбувається тільки на одній громадській станції сортування на вул. Саперно-Слобідська, 25/4.

Точна адреса тут — МАПА

В будні дні з вівторка по п’ятницю з 14.00 до 20.00.

У вихідні з 10.00 до 14.00

Ви чекали і ми це зробили!

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *