,

Сортування відходів в офісі — перший принцип GREEN OFFICE!

Складно чи ні почати сортувати сміття всім офісом? А якщо офіс величезний — на десяток поверхів і 1500 співробітників?
Наш досвід показує, що успіх впровадження проекту роздільного збору в офісах залежить від наступних факторів:
  1. Дисципліна та наявність внутрішньої корпоративної культури
  2. Зручність застосування рішень для сортування
  3. Логічна механіка та логістика проекту
А тепер давайте розглянемо детальніше.
1. Дисципліна та наявність внутрішньої корпоративної культури.
Люди — це найголовніше і, разом з тим, найскладніше. Саме від них залежить чи буде успішним роздільний збір в офісі. Але як їх переконати виконувати рекомендації щодо сортування?
Ми помітили, якщо всередині компанії сильні традиції, співробітники розуміють та поділяють цінності, місію своєї організації, тоді дуже добре сприймають будь-яку нову корисну ініціативу.
Навіть в такому випадку важливо грамотно донести до співробітників мету проекту, створити зручні умови для його впровадження. Зрозумілість механіки, економія часу, естетика,  результат — всі ці фактори повинні бути бездоганними, щоб ніщо не заважало людям приєднатися до ініціативи.
Внутрішня розсилка новин співробітникам щодо впровадження проекту протягом 2-х перших місяців бажана. На початку або через 2 тижні необхідно провести лекцію, щоб відповісти на запитання, з якими зіткнулися люди в процесі сортування, а вони, напевно, з’являться.
green-office
2. Зручність застосування рішень для сортування.
Всі звикли до індивідуального сміттєвого кошика під столом. І доведеться трохи попрацювати, абі змінити стару звичку і перейти до нової системи збору відходів.
Перш за все, треба врахувати площу офісних приміщень, кількість людей, поверховість, інтенсивність продукування конкретних відходів у конкретних кабінетах (наприклад, в принт зонах, канцелярії завжди багато паперу, а на кухні — органічних відходів).
Таким чином, нам необхідно провести аналіз офісу та розмістити контейнери для сортування. Щоб зміна контейнерів не викликала додаткових витрат часу і почуття незручності у людей.
Якщо у співробітників немає звички приймати їжу за робочим столом (для цього є спеціальна кухня, їдальня або кафе), то в 80% випадків це буде папір, іноді — пластик, якщо в кабінетах встановлені кулери з пластиковими стаканчиками. У свята буде залішатися багато скляної тари, дуже рідко — металевої.
Кожен контейнер повинен виглядати гарно, не викликати асоціацій із брудним сміттям. Таким чином, ми змінюємо відношення людей до сміття, показуючи, що ретельно відсортовані відходи — не сміття, а ресурс, гідний нашої поваги і уваги.
Кожен контейнер важливо доповнити яскравим постером, який допоможе розібратися, як сортувати відходи і навіщо це взагалі робити.
recycling-bascet
3. Логічна механіка та логістика проекту.
Крім співробітників офісу є ще й обслуговуючий персонал — прибиральниці. Не можна залишити їх без уваги, адже саме від них залежатиме, відправиться ваше ретельно відсортоване сміття на звалище або все ж таки на переробку.
Тому для обслуговуючого персоналу також важливо провести міні-лекцію, влаштувати майстер — клас, переконати виконувати  наші рекомендації.
Прибиральниця повинна розуміти, що вміст контейнерів для роздільного збору необхідно виносити тільки до спеціального сітчастого контейнеру для ресурсоцінних компонентів на вулиці (у дворі офісної будівлі), не змішуючи його зі звичайним не відсортованим сміттям.
88453865
Якщо компанія, яка обслуговує ваш бізнес-центр, має сортувальну базу, то це істотно полегшить роботу прибиральниці: кожен день вміст контейнерів можна винести за межі офісу до такого контейнеру. Якщо ж вам не так сильно пощастило із компанією перевізником, то можна скористатися послугами компаній, які надають послуги з вивозу вторсировини. Наприклад, еко-проект «Україна без сміття» вже надає такі послуги більш, ніж 400 компаніям. Щоб замовити контейнери із подальшим обслуговуванням, досить написати нам листа на пошту info@nowaste.com.ua, вказавши ваші координати, щоб ми змогли з вами зв’язатися і проконсультувати.
Вибрати відповідні коробки можна у нас на сайті >>>
_mg_8217
Звалище або переробка сміття? Що обираєте ВИ?
0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *