Сортуй заради майбутнього. 1 місяць проекту

Ольга Чернявська, автор лекцій для школярів по системі роздільного збору відходів поділилася з нами своїми враженнями від першого місяця роботи з дітьми.

«Зі старту проекту «Сортуй заради майбутнього!» Мої лекції прослухали приблизно 7000 дітей. Всі вони дуже різні, за віком, вихованням, соціальним статусом, але можу з упевненістю сказати, що перш ніж викинути батарейку в звичайне відро, вони обов’язково сто разів подумають — а чи правильно роблять. І коли батарейка або пластикова пляшка, списаний зошит будуть поміщені в спеціальні контейнери для роздільного збору відходів, значить це моя перемога, а також перемога маленької людини в світі діянь дорослих і сильних.

 

 img_7196

Чого тільки не було на моїх лекціях — були і сміх і збентеження, діти абсолютно щиро ніяковіли, особливо в перші хвилини, як тільки чули тему — «Сміття» …

А також були сльози відчаю у маленької першокласниці, коли вона почула про проблеми вирубки лісів, коли ми говорили про те, як важливо збирати макулатуру, і тим самим зберігати наші ліси в первозданному вигляді.

В кінці лекції дівчинка заспокоїлася і від неї прозвучала фраза: «Коли я стану президентом, то видам закон, що забороняє вирубувати ліси!». Вустами дитини говорить істина, ох, як важливо її не розгубити за період дорослішання, не втратити своєї дитячої щирості і бажання допомагати Природі.

 img_7098

У програму лекції також входить відеоматеріал, я показую і коментую ролики, які демонструють технології переробки вторсировини.

Один з них про переробку пластикових пляшок, діти, як втім і вчителі, з відкритими ротами дивилися сюжет і звичайно ж були здивовані фіналом. Виявляється новенький модний джемпер з поліестеру колись був звичайною ПЕТ пляшкою!

img_7086

Після ролика мене чекає мільйон питань, історій з особистого досвіду, історії родичів, друзів і сусідів.

Для дітей подібна інформація як відкриття, як диво.

img_7186

Йду з школи з зарядом позитиву, діти отримали імпульс до сортування побутових відходів — сумнівів немає — ні один папірець, батарейка і кришечка не опиняться в сміттєвому відрі! »

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *