Нова послуга! Утилізація високотемпературним спалюванням.

Підготували для вас повну інформацію по утилізації неліквідних пластиків, які ми нещодавно почали приймати на високотемпературне спалювання на громадській станції сортування (вул. Саперно-Слобідська, 25/4).

Хочемо нагадати, що метою створення такої послуги стало велике бажання зупинити рух усіх пластикових упаковок, не придатних до переробки, на звалища. Тому що на громадських станціях вони все одно накопичувалися і викидати їх на смітник у такій великій кількості було дуже болісно.
Наші спроби комунікувати про відмову від пластикових пакетів, одноразового посуду та інший пластиків не дало ефекту. Щоб досягти цього нам потрібна тривала системна робота у напрямку заборони одноразових полімерних виробів, вихованні культури «нуль відходів» у родинах і появи інноваційно нових упакувань, які не містять неліквідні пластики взагалі. У світі виробники отримують потужний імпульс від суспільства на розробку безпечних для довкілля упакувань (https://bit.ly/2svbUXr ) і такі програми починають фінансуватися активніше. Стимулювати такий процес в Україні – одна із наших основних цілей. Але просто зараз нам потрібно було знайти доступну альтернативу захороненню.

Ми почали пошук піролізних і високотемпературних устаткувань у Київській області, які б могли знищити такі упаковки за максимально безпечною технологією, доступною в Україні. Ми розуміємо, що не всі сучасні технології утилізації сьогодні э в Україні. Це пов’язано з економічними і законодавчими причинами. Коли захоронення все ще лишається найдешевшим способом поводження з відходами, більш безпечні і через це більш дорогі технології не можуть бути конкурентними.
Стан справ покращило те, що міжнародні компанії завдяки їхнім корпоративним стандартам відповідально утилізують свої небезпечні відходи – браковану продукцію, техніку і електроніку, ртутні лампи тощо. Це допомагає створювати сучасний ринок безпечного знешкодження відходів у вигляді установок високотемпературного спалювання.

Пошук підприємства, яке може спалювати наші відходи належним чином і процес налагодження домовленостей зайняли у нас багато часу, але зараз ми раді розповісти про результат.

Наразі ми співпрацюємо із заводом Reenergy https://reengy.com.ua/ , який розташований у Київській області. Перед тим, як розпочати перемовини, ми перевірили підприємство і переконалися, що воно має діючу ліцензію від Міністерства екології та природних ресурсів України (Переглянути ліцензію можна тут: https://cutt.ly/hWYhF)

Reenergy спеціалізується на утилізації небезпечних відходів та медичних відходів шляхом високотемпературного спалювання і отримує додатковий ресурс у вигляді гарячої води, пари та електроенергії.

Відходи спалюються при температурі 900-1300 градусів (тверді побутові відходи (ТПВ) повністю вигорають за такої температури, незалежно від складу і вологості). Наступним етапом є допалювання газів, що виділяються у спеціальну камеру. Температура допалювання не опускається нижче 1300 градусів. Після цього відбувається різке охолодження газів до 300 градусів і подальша триступенева система їхньої очистки. Після цього очищені гази викидаються у атмосферу.

Окрім системи очистки, обладнання заводу дозволяє проводити роботу зі зниженими експлуатаційними затратами і максимально зберігати енергію, яка виділяється.
Вартість таких послуг є дорогою – 100-200 доларів за тонну відходів, в залежності від складу сміття, яке йде на утилізацію. Порівняйте таку ціну з захороненням в 4 долари і ви зрозумієте, чому в нашій країні досі немає сучасних сміттєспалювальних заводів, а лише такий застарілий монстр, як «Енергія» (яка спалює тонну відходів менше, ніж за 4 долари).

Звертаємо вашу увагу на те, що на даний момент жодне, навіть найбільш високотехнологічне рішення не може бути повністю екологічним, адже як мінімум, витрачаються ресурси на експлуатацію підприємства. Тому у будь-якому випадку, основним шляхом є саме відмова від упаковки, яка не переробляється, і ми дуже розраховуємо на вашу свідому позицію.
Вже сьогодні можна придбати багато речей, які не містять пластик і які замінюють одноразові пластики – це сумочки для овочів і фруктів #некульок, шопери, горнятка для кави, пляшки для води, бамбукові зубні щітки, контейнери для покупки їжі на винос і багато іншого, що ви можете знайти у нашій соціальній NO WASTE крамниці (30% прибутку йде на фінансування громадських станцій сортування NO WASTE recycling station). https://bit.ly/2Fsrz22

Просимо вас поставитись до цього жесту із усією серйозністю і обирати товари, упаковку яких можна переробити. Так ви допоможете уникнути шкідливого ефекту для оточуючого середовища, і зробите свій внесок у стимулювання виробників продукувати упаковку відповідально. Лише голосуючи гаманцем за правильні рішення ми зможемо досягти їх впровадження.

Nota Bene: Завжди наголошуємо на тому, що спалювання має відбуватися виключно у правильних умовах на спеціалізованих підприємствах. Спалювання сміття без належного обладнання, по типу спалювання листя в парках або сміття на дачах ШКІДЛИВО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я! Будь ласка, відмовтесь від такої практики і розкажіть про це тим вашим знайомим, які можуть помилково вважати, що від того, що спалиш пляшки і пакети в бочці біди не буде. Не робіть цього!

Спільними зусиллями з вами ми вже уберегли звалища від більше ніж 5 тонн неліквідних пластиків.

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *