МПП Рада — сортування і Рісайклінг!

Ми дуже давно хотіли потрапити на це підприємство, і ось нарешті ми домовляємося про зустріч, їдемо знайомитися із діяльністю МПП Рада, яке розташоване в передмісті Києва, м Буча.

img_9889
Ми вже давно чули, що компанія має власні технології переробки — на сайті компанії є інформація про те, що тут можна купити каналізаційні люки з полімеру, черепицю і навіть тротуарну плитку! Які виробляються, можна сказати, зі звичайного сміття.
img_9940
Компанія працює на ринку з 1991 року, але її розквіт стався після знаменної події — керівництво компанії вирушило на практику до зарубіжних компаній, що займаються сортуванням та переробкою сміття, після чого було прийнято рішення продовжувати свій розвиток за європейською моделлю.
img_9906
Весь цей час МПП Рада займається заготівлею вторсировини — картону, паперу, скла, полімерів, алюмінієвих і бляшаних банок, упаковок Тетра Пак. Контейнери для роздільного збору встановлені на території Ворзеля, Бучі, Коцюбинського, Українки, Ірпіня та Немішаєво. У цих містах розташовані власні пункту прийому вторсировини, де за відсортовані відходи можна отримати гроші.
img_9915
Більше 10 років компанія займалася збором тільки ресурсоцінних відходів і тільки останній рік має справу зі змішаними відходами ТПВ. Ми запитуємо Ольгу Ходаківську, менеджера з логістики МПП Рада, «як ви мотивуєте людей, які живуть в багатоквартирних будинках, ретельно сортувати своє побутове сміття?» Все просто — будинок заощаджує на вивезенні звичайного сміття до 40%. До речі, тариф на вивезення сміття в Бучі значно вище, ніж в Києві — у МПП Рада він 85 грн на 1 куб м., Для порівняння, комунальні підприємства вивозять сміття по 170 грн за 1 куб (в Броварах — 35 грн, в Києві 60 -80 грн). Щомісяця 1 будинок може продукувати від 40 таких контейнерів!
img_9896
Також допомагають двірники, вони повідомляють в компанію, якщо люди погано сортують, і тоді співробітник «Ради» виїжджає на зустріч із мешканцями, і взагалі намагається не пропускати будь-які збори мешканців з різних питань, щоб зайвий раз нагадати про сортування. Як каже Ольга, якщо людям грамотно та ввічливо донести цінність сортування, то справно сортує приблизно 85% мешканців.
МПП Рада встановлює власні контейнери для роздільного збору, з яких складно що-небудь дістати. Але розгнівані представники соціального дна часто підпалюють дорогі вироби. Їх вартість — 16 тис грн, зроблені вони їх французького склопластику, який не горить, а тліє, якщо буде здійснений підпал. Хулігани також частенько скручують у сітчастих контейнерів для роздільного збору колеса, і потім їх можна випадково виявити в комісіонці (вартість колеса — від 800 грн).
До речі, тут дуже активно збирають упаковку Tetra Pak, тому що з недавніх пір завод Кронекс-Харків, який розташований в м. Зміїв (Харківська область, єдиний завод в Україні з переробки упаковки Tetra Pak) сам приїжджає за зібраною вторсировиною, і компаніям не доводиться витрачати гроші на дорогу логістику. За півроку тут назбирали не більше 20 тонн упаковки.
Нас дуже цікавлять технології переробки і ми переходимо до них.
img_9893
Рада випускає ізоляційний матеріал ЕКО ВАТА, основа якого — білий папір.
img_9895
Спочатку папір сортується, щоб в подрібнювач не потрапив випадково пластик
Характеристики матеріалу краще, ніж у аналогічного зі скловолокна. Сіра ЕКО ВАТА також додається в суху будівельну суміш для укладання доріг.
На жаль, черепицю виробляти перестали. Її планували робити з брухту пластмаси.
img_9935
Білу ПЕТ пляшку компанія поки що збирає, але її ніхто не хоче купувати для переробки. Біла ПЕТ пляшка не цікавить переробні підприємства!
Полістирольні ланч бокси — теж велика проблема, занадто дешевий полімер, його заготівля, логістика та переробка не покривають витрачених зусиль і ресурсів.
У підприємства на сьогодні є велика мета, якої вони дуже активно прагнуть — споруда сучасного сміттєпереробного заводу, щоб вирішити проблему змішаних ТПВ, які поки що, на жаль, відправляються на звалище.
img_9929
Цінні вторинні ресурси потребують додатково сортування — за видами та кольором.
А з початком навчального року знову почнуться еко — уроки в дитячих садах, школах і ліцеях підопічних міст. Щоб молоде покоління українців зростало з розумінням проблеми сміття і вже сьогодні докладало зусиль, щоб їх власне сміття не опинилося на смітнику.
0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *