Ми всі скучили за діями.

Своїми думками про шкільний проект «Сортуй заради майбутнього» ділиться керівник громадської організації «Україна без сміття» Євгенія Аратовська.

znimok-ekrana-2016-11-07-o-10-35-49-dp

«Коли я рік тому разом з командою створювала проект “Україна без сміття”, то зовсім не розраховувала на те, що він стане таким популярним. Пізніше, проаналізувавши, чому це сталося, виявилося, що численні еко спрямовані організації проводять лише тільки просвітницьку діяльність і доволі часто нехтують реальними справами. І сьогодні я впевнена —  ДІЇ вирішують все. Екологічна спільнота дуже багато говорила і міркувала про те, як має бути, а як бути не повинно, лаяла владу, публікувала страшні картинки з сміттєвих звалищ. Але нічого не змінювалося. Ні у думках, ні у діях українців.

Я завжди була прихильником дій, а не порожніх балачок, наші дії мають велику творчу силу. Вони дають надію і впевненість у тому, що нам все під силу і ми впораємося. Треба тільки мати сміливість стати тим, хто надасть приклад.

 

_mg_8187

Коли ми планували читати лекції з роздільного збору сміття в школах, вирішальним моментом було те, що дітям потрібно надати умови практикувати почуте. Причому на першому етапі, поки цей процес не увійшов ще в звичку, робити це максимально просто і зрозуміло. Я не розумію, як можна розповісти дитині про сортування сміття і по закінченню лекції залишити її наодинці з проблемою — адже знайти рішення для сортування сміття дитині не так вже й просто.

Тому ми встановили контейнери для збору популярних видів сміття, які легко продати та накопичити.

 

zuz_7917

Це були бокси для паперу, кришечок і батарейок.

Традиційно кожна школа 2 рази на рік збирає макулатуру, але скільки ж корисного паперу пропадає в решту часу! Щодня сотні кілограмів паперової упаковки відправляються у сміття. Ми ж акцентуємо увагу дітей, що весь домашній непотрібний папір можна кожного дня принести в школу. За місяць це стає звичкою і нормою, і вже як наслідок — батьки і близькі теж приєднуються до сортування і допомагають малюкові збирати папір в окремий пакет.

img_7203

Ми знайомимо дітей з економікою — зібрана вторсировина — ліквідний ресурс, який можна продати і обладнати власну школу, купивши для неї столи з настільним футболом, або встановити майданчик для баскетболу у шкільному дворі, і навіть купити сучасні книжки про Стіва Джобса чи Ілона Маска в шкільну бібліотеку! Це цілком реальні цілі, за нашими підрахунками школа на 1 тис учнів щорічно на одній тільки макулатурі може заробляти 40-60 тис грн, збираючи кожен місяць як мінімум 1 тонну паперу.

fullsizeoutput_99e

Діти 6-12 років дуже замотивовані допомогти Природі — для них збір макулатури та інших вторинних ресурсів — цікавий квест і гра на логічне мислення — спробуй відрізнити паперову упаковку від пластикової — це іноді не так вже й просто зробити.

Також ми запропонували школам збирати кришки, щоб отримати сучасні навчальні посібники. Таким чином непотрібний і шкідливий для довкілля пластик перетворюється на корисні речі(і навіть цілком безпечні, бо посібники виготовлені з біо пластику на основі цукрової тростини та крохмалю). Подробиці про проект  Кришка Project можна знайти за посиланням тут.

img_0368

Ми пишаємося тим, що до нашої ініціативи починають приєднуватися оператори з вивезення сміття. Спільно з компанією Veolia ми провели лекції для школярів Солом’янського району м. Київ, і встановили на поверхах цікаві інформаційні постери про корисне сміття, а також контейнери для збору паперу і пластику.

img_7092

Я абсолютно впевнена в тому, що майбутнє покоління — наша надія, і ми не маємо права її втратити. Тому що встановлення контейнерів для сортування сміття в школах СЬОГОДНІ рятує нашу країну від сміттєвих звалищ ЗАВТРА.

poster_paper

На жаль, державне фінансування не передбачає витрати на такі цілі. Але кожен громадянин, або представник бізнесу може стати меценатом впровадження роздільного збору сміття у своїй школі. Ми підготували оптимальний кошторис, який передбачає закупівлю необхідної кількості боксів для сортування та постерів.
Ознайомитися з публічним Кошторисом можна тут: КОШТОРИС
Кожен вчитель, або представник батьківського комітету може провести таку лекцію самотужки, скориставшися нашою інструкцією по проведенню уроку(отримати інструкцію можна надіславши запит на пошту info@nowaste.com.ua).
Завантажити постери(А3 формат) для друку можна тут — ПОСТЕРИ ПРО СОРТУВАННЯ.
0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *