КУДИ ДІВАЄТЬСЯ ВТОРСИРОВИНА ЗІ СТАНЦІЙ

Ми приймаємо близько 40 різних фракцій вторинної сировини. Її можна умовно розділити на пластик, метал, папір та скло.
Ми не співпрацюємо із заводами напряму, а передаємо зібрану вторсировину великим заготівельникам. Цьому є декілька причин:

Заводам цікаві об’єми від десятків тонн, а наш склад не дозволяє накопичити таку кількість вторсировини кожного виду. Особливо, якщо говорити про пластики — вони об’ємні, але легкі. Один біг-бег з пляшками — це максимум 30 кг. А у нас, нагадуємо, 40 різних типів сировини.
Другий пункт — логістика. Заводи розташовані за межами міста і у різній віддаленості від Києва, часто в інших регіонах України. Для того, щоб вони приїжджали до нас, потрібні, знову ж таки, об’єми.

Наш вихід — це великі заготівельники, які є посередниками на ринку заготівлі вторсировини. Найбільші гравці у Києві і області — це компанії Вторресурси, Київміськвторресурси, Крамар Ресайклінг, Грінко, Чиста столиця, Вторма. Вони мають змогу накопичувати великі об’єми сировини у себе на складах, досортовувати їх і потім вже продавати заводам, які займаються безпосередньо переробкою.

Ринок України дуже нестабільний і мінливий, постійно потрібно шукати кращі рішення, перевіряти підрядників на доброчесність, тому часом заготівельники, яким ми передаємо вторсировину, змінюються. Також має значення, чи веземо ми самостійно вторсировину, чи можемо накопичити той об’єм, який буде цікавий заготівельнику для того, щоб він приїхав до нас.

Парадокс ситуації полягає в тому, що в Україні є близько 100 (ймовірно, що більше) заводів з переробки вторинних ресурсів з упаковки, які завантажені українською вторсировиною менше ніж наполовину, і тому вони закуповують чисту сортовану вторсировину за кордоном. Разом з цим у нас, за різними оцінками, від 35 до 40 тисяч звалищ і полігонів, менше 10% з них — легальні, все інше — це просто несанкціоновані гори сміття біля населених пунктів (вісім таких стихійних звалищ ми нещодавно прибрали в Карпатах: http://bit.ly/2N4NVeW ).

♻️
Наша основна мета — поєднати ці два світи, створити інфраструктуру, яка дозволить контролювати рух пластиків та іншої цінної вторсировини виключно на переробку і зупинить несанкціонований і безглуздий рух відходів на звалища.

Повний перелік наших правил можна знайти ось тут.

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *